Piszą o nas
wstecz Cud Food w La Stradzie - miła recenzja

Z pasją po włosku, czyli La Strada, Warszawa

 
La Strada położona jest w spokojnej okolicy Starego Żoliborza. Połączenie cegły i drewna świetnie współgra z elementami bieli i szarości i sprawia, że restauracja wygląda bardzo estetycznie a zarazem przytulnie. Zapach pizzy z pieca opalanego drewnem i aromat przypraw od razu rozbudził nasze apetyty. Zajęliśmy miejsca na wygodnej kanapie (w sezonie letnim można usiąść przy stolikach znajdujących się przed wejściem), błyskawicznie pojawiła się pani kelnerka z menu oraz pytaniem o wodę dla pieska (La Strada jest lokalem przyjaznym czworonogom). To miłe wrażenie co do obsługi towarzyszyło nam do końca wizyty, ale najpierw o najważniejszym, czyli jedzeniu. :-)


Menu jest typowe jak na restaurację włoską w stolicy, jednak tym razem nie szukaliśmy innowacji, a raczej sprawdzenia tutejszego wydania znanych nam smaków. Na realizację zamówienia nie trzeba długo czekać, a jeśli jej czas odbiega od standardowego, na pewno zostaniemy o tym poinformowani.

Zaczęliśmy od zup - wyrazistego i pysznego kremu pomidorowego, którego temperament idealnie studziła mozzarella, oraz Zuppa del Adriatico. Ta druga wypadła nieco gorzej, bo dodatek pomidorów przejął smakowe dowodzenie nad owocami morza, przez co smak zupy zbliżał się raczej do pomidorowej. Plus za sporą ilość frutti di mare.
Pozytywnie zaskoczyły ćwiartki ziemniaków z rozmarynem i czosnkiem, do sałatki z sezonowych warzyw natomiast polecam poprosić o sos lub oliwę (w La Stradzie znajdziemy bardzo dobre oliwy smakowe, m.in. truflową). 
Królową obiadu była pizza - wybraliśmy tę z mozzarellą i wędzonym łososiem, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Wyrazistości smakowi dodała rukola i świeży mielony pieprz, a sos pomidorowy i cieniutkie ciasto dopełniły całości dania.
Choć pani kelnerka gorąco zachęcała do spróbowania lodów chałwowych (wyrabianych na miejscu), nie znaleźliśmy już na nie miejsca. ;-)

                                                                              *

La Strada to świetne miejsce na smaczny obiad w kameralnej atmosferze czy romantyczną kolację. Należy się jednak przygotować na dość wysokie ceny (rzeklibyśmy: rodem ze Śródmieścia). Dla pizzy i atmosfery zdecydowanie warto odwiedzić restaurację, przy okazji nie musząc martwić się o przyjęcie czworonoga.

Ocena ogólna: 8,5/10 

Adres: Ul. Felińskiego 52, Warszawa
Witryna: http://www.lastrada.com.pl
Zakres cen: 30-50zł.